Saturday , 26 July 2014
Info
  • Aplikacioni i Ditës : [ Lojë - Action ] 07.09
  • Qysh me përditësu Android 4.4.4 në Nexus 5
  • Sony D4203 do t’i bëjë konkurrencë Moto G-së
  • Të gjitha modelet e rinovuara të Nexus 7 tani të gatshme me një pazar të mirë në eBay

Postimet e Fundit

Puntoret e Samsung-ut kthejn 2.5 mil $ punedhensve

Samsung Logo Wallpaper Blue Colour

Profitet e Samsung-ut po bien shumë në krahasim me pritshmërinë e lartë që kompania ka pasur dikur me telefonat inteligjentë, të cilat kanë qenë shumë popullor dhe shumë të pëlqyer për konsumatorët. Kjo ka bërë që edhe punonjësit e kompanisë të ndjejnë presionin e shkaktuar nga mossuksesi i kompanisë. Read More »

3 mënyra se si të bëni Samsungun tuaj factory reset për performancë më të mirë

galaxy-s5-launch-hero_0

Mënyra 1: 1.Shkoni tek dialeri (thirrësi apo cingrruesi sido që e quani ju) 2.Dhe shtypni këtë numër *2767*3855# 3.Telefoni juaj do të bëhet automatikisht factory reset   Mënyra 2 1.Shkoni tek Settings > General 2.Pastaj Backup and reset > Factory data reset  3.Shtypni Reset device dhe gjithçka mbaron Mënyra 3 [Hard reset] 1.Fikeni pajisjen 2.Mbani shtypur Volume up button + Home button ... Read More »

LG G Pad 10.1 arrin në Best Buy për $ 249,99

tableti përfshijnë një ekran 10.1-inch me një rezolutë jo aq te madh 1280 × 800,  16GB , një bateri 8000 mAh dhe Android 4.4.2 KitKat.     Read More »

Perditesimi i Play Store sjell “Material” dizajnin e ri

play-store-material-3

    Javen e kaluar doli ne shesh nje version jozyrtar i Google Play Store me nje dizajn krejtesisht te ri, fonte te reja, ngjyra te ndritshme te cilat binin ne sy menjehere, me shume hapsira me ngjyre te bardhe etj. Ajo se cfare nuk dihej ishte data se kur do te behej zyrtare e gjithe kjo, pra kur Google ... Read More »

Qysh me instalu Cyanocream v4 ne nje telefon Android

Android-4.4-Kitkat-on-galaxy-Y-S5360

Instalimi i Cyanocream v4 perkatesisht  versioni 4.4 ne nje telefon Android nuk eshte njejt sikur te instalojme nje Custom ROM te thjeshte ! Ketu kemi marre shembull nje Samsung Galaxy Y ku do te shohim se do te kemi nevoj te ndryshojme dhe Kernelin e Androidit ! Se pari duhet te shkarkojme gjerat e nevojshme : CWM Recovery dhe Cyanocream ... Read More »

Aplikacioni i ditës [Sport] 21.07 |AndroidSHQIP

Screenshot_2013-12-25-10-01-57

Ndonëse e kemi publikuar para shumë kohe, aplikacioni në fjale ka disa risi. Quhet Pes2012 dhe shumëkush nuk e dëshiron më, por me paketen e re aplikacioni është transformuar nga një PES 2012 në PES 2014, ku shumë lojëtar janë transferuar në klubet aktuale ku gjenden, është shtuar Brazil World Cup 2014 e shumë e shumë risi të tjera.   Nga ... Read More »